زمانی که به قصد خرید سنگ ساختمانی به بازار سنگ مراجعه می کنید با بی نهایت سنگ طبیعی روبه رو می شوید. و انتخاب سنگ مناسب برایتان بسیار مشکل می شود. و در این مرحله است که از خودتان میپرسید کدام سنگ کیفیت بهتری دارد؟

بس بهتر است قبل از اینکه به بازار سنگ مراجعه کنید، اطلاع پیدا کنید که در زمان خرید سنگ باید به چه نکاتی توجه کنید. قبل از ادامه صحبت لازم است اشاره کنیم نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم درمورد سنگهای ساختمانی طبیعی است، نه سنگهای مصنوعی.

میزان جذب آب:از آنجایی که سنگ ساختمانی یک متریال طبیعی است درنتیجه جذب آب و رط.بت دارد. اما میزان جذب آب در همه سنگهای ساختمانی طبیعی به یک میزان نمی باشد. به طور مثال میزان جذب آب در سنگهای تراورتن کمتر از سنگ های مرمریت است.این نکته زمانی اهمیت پیدا میکند که قصد استفاده از سنگ در مکان هایی را دارید که در تماس زیاد با آب هستند. مانند سرویس بهداشتی، حمام، حیاط، … . نکته دیگری که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که در بین سنگهای یک خانواده هم میزان جذب آب متفاوت است

رنگ سنگ: انواع سنگ نما ساختمانی از تنوع رنگ زمینه بسیار زیادی برخوردار هستند. اما رنگ زمینه در برخی از سنگها به مرور زمان و به ویژه در زیر تابش نور خورشید تغییر رنگ می دهند.

مقاومت فشاری: ویژگی بسیار مهم در سنگهای ساختمانی میزان مقاوت فشاری است که در هر سنگ ساختمانی هم متفاوت است. درنظر داشته باشید مقاومت فشاری سنگ برای استفاده در نمای ساختمان و میزان مقاومت فشاری سنگ کف متفاوت است. زیرا فشار هایی که به سنگ طبیعی در این ۲ مکان وارد می شود متفاوت است.

نوع کاربری سنگ: مکان مورد استفاده از سنگ ساختمانی طبیعی نکته بسیار مهمی است که باید یه آن خیلی توجه کرد. زیرا هر سنگی برای استفاده در تمام قسمت های ساختمان مناسب نیست.

source: خرید مستقیم سنگ ساختمانی