mellatsang

اشتراک گذاشته شده با :

انواع سنگ ساختمانی

خرید مستقیم سنگ ساختمانی
خرید مستقیم سنگ ساختمانی

زمانی که به قصد خرید سنگ ساختمانی به بازار سنگ مراجعه می کنید با بی نهایت سنگ طبیعی روبه رو می شوید. و انتخاب سنگ مناسب برایتان بسیار مشکل می شود. و در این مرحله است که از خودتان میپرسید کدام سنگ کیفیت بهتری دارد؟

بس بهتر است قبل از اینکه به بازار سنگ مراجعه کنید، اطلاع پیدا کنید که در زمان خرید سنگ باید به چه نکاتی توجه کنید. قبل از ادامه صحبت لازم است اشاره کنیم نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم درمورد سنگهای ساختمانی طبیعی است، نه سنگهای مصنوعی.

میزان جذب آب:از آنجایی که سنگ ساختمانی یک متریال طبیعی است درنتیجه جذب آب و رط.بت دارد. اما میزان جذب آب در همه سنگهای ساختمانی طبیعی به یک میزان نمی باشد. به طور مثال میزان جذب آب در سنگهای تراورتن کمتر از سنگ های مرمریت است.این نکته زمانی اهمیت پیدا میکند که قصد استفاده از سنگ در مکان هایی را دارید که در تماس زیاد با آب هستند. مانند سرویس بهداشتی، حمام، حیاط، … . نکته دیگری که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که در بین سنگهای یک خانواده هم میزان جذب آب متفاوت است

رنگ سنگ: انواع سنگ نما ساختمانی از تنوع رنگ زمینه بسیار زیادی برخوردار هستند. اما رنگ زمینه در برخی از سنگها به مرور زمان و به ویژه در زیر تابش نور خورشید تغییر رنگ می دهند.

مقاومت فشاری: ویژگی بسیار مهم در سنگهای ساختمانی میزان مقاوت فشاری است که در هر سنگ ساختمانی هم متفاوت است. درنظر داشته باشید مقاومت فشاری سنگ برای استفاده در نمای ساختمان و میزان مقاومت فشاری سنگ کف متفاوت است. زیرا فشار هایی که به سنگ طبیعی در این ۲ مکان وارد می شود متفاوت است.

نوع کاربری سنگ: مکان مورد استفاده از سنگ ساختمانی طبیعی نکته بسیار مهمی است که باید یه آن خیلی توجه کرد. زیرا هر سنگی برای استفاده در تمام قسمت های ساختمان مناسب نیست.

source: خرید مستقیم سنگ ساختمانی

طراحی لابی مدرن با سنگ ساختمانی
طراحی لابی مدرن با سنگ ساختمانی

لابی به قسمتِ ورودی آپارتمان های مسکونیه جدید چندین واحده، هتل ها، مجتمع های اداری، پزشکی و … گفته می شود. از آنجایی که لابی اولین قسمتی است که در دید مخاطب قرار می گیرد، باید طراحی زیبایی داشته باشد. از طرف دیگر سنگ ساختمانی متریالی است که می تواند نمای باشکوهی به لابی بدهد.

استفاده از سنگ مرمریت برای کف لابی انتخاب عالی ای است. به خصوص سنگ های مرمریت، تراورتن و گرانیت. این سنگ ها زیبایی طبیعی و مقاومت بیشتری در مقایسه با سنگ های دیگر دارند.

اما این نکته را فراموش نکنید که از رنگ تیره برای کف استفاده نکنید. زیرا لک و گرد و غبار بر روی زمینه مشکی بیشتر خود نمایی می کند. همچنین باعث می شود فضا کوچکتر به نظر برسد.

برای دیوار ها و سقف لابی دستتان باز تر است. می توانید از سقف و دیوار های کاذب از جنس شیشه، چوب، … استفاده کنید. یا آنها را با کاغذ دیواری، نقاشی روی دیوار، کاشی های تزیینی، … پوشش دهید.

هرچند که باز توصیه می کنیم از سنگ ساختمانی برای دیوار ها استفاده کنید. به ویژه سنگ اسلب. سنگ اسلب به دلیل اینکه ابعاد بزرگتری که دارد، زیبایی طبیعی بیشتری از سنگ ساختمانی را به نمایش می گذارد. افزون بر این در سنگ های اسلب بند کشی سنگ نمایان نیست.

سنگ این ویژگی فوق العاده را هم دارد که به راحتی با متریال های دیگر ترکیب می شود. بنابراین این نگرانی از بین می رود که در طراحی لابی نتوان از مصالح دیگر استفاده کرد.

source: طراحی لابی مدرن با سنگ ساختمانی

قیمت سنگ تراورتن
قیمت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن یکی از پرکاربرد ترین سنگ ساختمان سازی می باشد. این سنگ تزئینی به دلیل طیف گسترده رنگی که دارد مورد توجه شرکت های عمرانی، ساختمان سازی چه در داخل ایران و چه در کشورهایی مثل استرالیا، ترکیه، کانادا و کشورهای اروپایی است.

از سنگ تراورتن در نمای بیرونی و داخلی ساختمان ها استفاده می شود. فرقی نمی کند که ساختمان شما در کدام منطقه جغرافیایی باشد، سرد، گرم، خشک یا مرطوب، این سنگ را بدون نگرانی در نمای بیرونی ساختمان استفاده کنید.

از تراورتن همچنین در نمای داخلی بعنوان قرنیز دیواری و سنگ بغل پله نیز استفاده می شود. استفاده آن در قسمت های مذکور کاملا سلیقه ای است.

برای دریافت مشاوره خرید سنگ تراورتن برای ساختمان سازی یا صادرات و همچنین استعلام قیمت به روز این محصول و آگاهی از نحوه خرید می توانید همه روزه در ساعات کاری شرکت ملت سنگ با کارشناسان و مشاورین فروش این شرکت در تماس باشید.

source: قیمت سنگ تراورتن