mellatsang

اشتراک گذاشته شده با :

بهترین سنگ تراورتن

خرید سنگ تراورتن
خرید سنگ تراورتن

در اکثر مواقع خرید سنگ تراورتن انتخاب اول اکثر معماران و طراحان برای نمای ساختمان می باشد. زیرا بیشترین سنگ ساختمانی ای که برای نمای ساختمان کاربرد دارد، سنگ تراورتن می باشد.  و تا چند سال اخیر آنها، فارغ از نوع سبک نما، از تراورتن های سفید یا کرمی برای ساخت نما استفاده می کردند.

اما به مرور سلیقه مشتریان تغییر کرد و به سمت خاص بودن حرکت کرد. در این تغییر سلیقه، سنگ های تراورتن شکلاتی، مورد توجه بیشتری قرار گرفتند.

زیرا سطح این سنگها، یکدست از یک رنگ مانند سفید نبوده، بلکه دارای هاله های رنگی هستند. و در طرف مقابل به دلیل رنگ شکلاتی که داشتند با هر سبکی معماری به راحتی هماهنگ می شدند.

نکته جالب توجه این سنگهای نما، این است که مانند خودِ شکلات که یک رنگ خاص ندارد، این سنگ ها هم دارای یک رنگ زمینه نیستند. بلکه سنگ های تراورتن شکلاتی از کم رنگ ترین تُن رنگی شکلات تا پررنگ ترین تُن دسته بندی می شوند.

و از همه مهمترین چون از خانواده سنگهای تراورتن هستند، درکنار زیبایی خاص خود، از مقاومت زیادی هم برخوردار هستند. درنتیجه علاوه بر نمای خارجی در تمام قسمت های ساختمان می توان از آنها استفاده کرد.

خوشبختانه معادن سنگ تراورتن شکلاتی در کشورمان به فراوانی یافت می شوند. این موضوع بر قیمت سنگ نما این نوعِ تراورتن تاثیر مستقیم دارد. زیرا نه سنگهای ساختمانی وارداتی هستند و نه سنگ نما با ذخایر معدنی کم، که باعث افزایش قیمت شان شوند.

بنابراین با این اوصاف سنگهای ساختمانی تراورتن شکلاتی موجود در ایران عبارتند از:

 • تراورتن شکلاتی کاشان
 • تراورتن شکلاتی یزد
 • تراورتن شکلاتی تکاب
 • تراورتن شکلاتی طرق
 • تراورتن شکلاتی زنجان، …

source: خرید سنگ تراورتن

کاربرد سنگ تراورتن
کاربرد سنگ تراورتن

با مراجعه بازار سنگ، متوجه می شوید، خرید سنگ ساختمانی رنگی نسبت به چند سال اخیر افزایش یافته است. برای تایید این گفته نیاز نیست حتما به بازار سنگ مراجعه کنید.

کافی است گشت کوتاهی در شهر بزنید و تنوع رنگی سنگ ساختمانی را در صنعت ساختمان سازی مشاهده کنید. دلیل این افزایش تقاضا، دو دلیل دارد.

 • با پیشرفت تکنولوژی و با افزایش مهارت در استخراج سنگ ساختمانی، تولید و فرآوری سنگهای ساختمانی افزایش یافت.
 • سلیقه افراد در استفاده از سنگ ساختمانی زمینه روشن فراتر رفته که باعثِ رشدِ استفاده از سنگهای زمینه رنگی شده است.

رنگ زمینه سیلور یا دودی در سنگ ساختمانی یکی از این سنگهای رنگی طبیعی است که پرطرفدار هم می باشد. اما رنگ سیلور در سنگهای خانواده تراورتن ها موجود می باشد.

علاوه بر این چون این سنگهای طبیعی در داخل ایران تولید و فرآوری می شوند، قیمت سنگ تراورتن سیلور در مقایسه با سنگهای سیلور وارداتی بسیار مناسب تر می باشد.

انواع سنگ تراورتن سیلور ایران را در زیر معرفی کردیم:

انواع سنگ تراورتن سیلور

از آنجایی که معادن سنگهای سیلور تراورتن زیاد می باشند، این سنگها را بر اساس نام شهری که معادن در آنها وجود دارند، نام گذاری کرده اند. مانند:

 • تراورتن سیلور آذرشهر
 • تراورتن سیلور کاشان
 • انواع تراورتن سیلور تکاب
 • تراورتن دودی یزد، ...

source: کاربرد سنگ تراورتن