mellatsang

اشتراک گذاشته شده با :

خرید سنگ کف

قیمت سنگ کف ساختمان
قیمت سنگ کف ساختمان

شاید بتوان گفت انتخاب متریال مناسب برای کف یکی از مهمترین مراحل در نازک کاری ساختمان می باشد. به خصوص که در دوره های مختلفِ زمانی از نوع خاص مصالح برای کف استفاده می کردند. به طور مثال یک دوره استفاده از سنگ ساختمانی رایج بود و در دوره دیگر موازیک. یا در دوره دیگری اصلا مصالح کف اهمیت چندانی نداشت، زیرا کف را با فرش یا موکت پوشش می دادند.

معماران در گذشته های دور از سنگ ساختمانی برای کف استفاده می کردند. اما در طی سالهای بعد، مصالحِ دیگری را جایگزین سنگ برای کف ساختمان کردند. ولی در چندین سال اخیر استفاده از سنگ طبیعی بیشتر از قبل شد. به خصوص با به وجود آمدن سبک های معماری مختلف و پیشرفت تکنولوژی. زیرا علاوه بر مقاوم سازی ساختمان، زیبایی آن هم اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است.

سنگ نما به دلیل تنوع جنس، طرح و رنگِ زیاد به راحتی با هر سبکی همخوانی پیدا می کند. همچنین با انجام دادن عملیات های فراوری جدید بر روی سنگ، زیبایی و طول عمر سنگ ساختمانی دوچندان شده است. درنتیجه استفاده از سنگ برای کف در طولانی مدت نیاز به ترمیم یا نصب مجدد ندارد.

به همین دلیل معماران و طراحان دکوراسیون داخلی از سنگ طبیعی در کارهای خود به کررات استفاده می کنند. از دیگر مواردی که باعث محبوبت سنگ ساختمانی برای کف شده است باید به موارد زیر اشاره کرد.

  • سازگاری با هر متریال و فضایی
  • دسترسی و خرید سریع و راحت
  • نظافت و نگهداری آسان
  • طبیعی و عدم ایجاد آلرژی در فضا

ولیکن در زمان خرید سنگ کف باید به چه نکاتی توجه کرد؟ یا اصلا سنگ ساختمانی مناسب برای کف چه ویژگی هایی دارد؟

ولی به طور کلی سنگ ساختمانی مناسب برای کفپوش باید ویژگی های زیر را داشته باشد. خش‌ پذیر نباشد، جلا پذیری عالی، به راحتی تمیز شود، عایق گرما باشد، لیز نباشد، قابل برش در یک جهت باشد، در برابر ضربه، رطوبت، جذب آب و مواد شیمیایی مقاوم باشد.

source: قیمت سنگ کف ساختمان

قیمت روز سنگ مرمریت خوی
قیمت روز سنگ مرمریت خوی

وقتی صحبت از استفاده از سنگ ساختمانی باشد، محال است اسمی از سنگ مرمریت برده نشود. به ویژه سنگ مرمریت کرم سنگ مرمریت جز سنگ های پراستفاده و پرطرفدار در بین سنگ های ساختمانی طبیعی در کل دنیا می باشد.

سنگ مرمریت در حقیقت یک سنگ آهکی رسوبی می باشد و با سنگ مرمر تفاوت دارد. سنگ مرمریت از کربنات کلسیم، کلسیت، دولومیت و کریستال تشکیل شده است که به سه دسته سنگ کریستال، ابری و چینی تقسیم بندی می شود. این سنگ طبیعی ساختمانی دارای کانی هایی است که باعث شده سنگ های مرمریت از تنوع رنگ زیادی برخوردار شوند.

این کانی ها عبارت اند از:

  • کلریت یا سیلیکات ها که رنگ سبز را به وجود می آورند.
  • کربن ها که طیف رنگی خاکستری یعنی سفید تا مشکی را تشکیل می دهند.
  • هموتیت یا کربنات منگنز که باعث تشکیل رنگ قرمز در سنگ مرمریت می شوند.
  • و لیمونیت که رنگ زرد و کرم را پدید می آورد.

بیشترین کاربردی که سنگ مرمریت دارد به عنوان کف پوش و پله های داخلی ساختمان است، اما امروزه از این سنگ به صورت سنگ اسلب برای تزیین دیوار و کف، برای کابینت و کانتر آشپزخانه، روشویی سرویس بهداشتی، … استفاده می شود.

از سنگ های مرمریت تیره مانند مرمریت مشکی نجف آباد، مرمریت کارنیکو، مرمریت مشکی طلایی، … در ابعاد اسلب برای لابی هتل ها و ساختمان های لوکس استفاده می کنند، زیرا زیبایی فضا را دو برابر می کنند.

به دلیل اینکه سنگ مرمریت یک سنگ آهکی می باشد، برخی از آنها در برابر جذب و نفوذ آب مقاومت کمتری دارند، پس در زمان خرید سنگ مرمریت به این نکته توجه کنید.

تنوع سنگ مرمریت به حدی زیاد است که نمیتوان تعدادی از آنها را به عنوان بهترین سنگ مرمریت نام برد. بنابراین ما به پر استفاده ترین نوع آنها اشاره می کنیم.

source: قیمت روز سنگ مرمریت خوی