mellatsang

اشتراک گذاشته شده با :

سنگ مناسب کف

قیمت سنگ کف ساختمان
قیمت سنگ کف ساختمان

شاید بتوان گفت انتخاب متریال مناسب برای کف یکی از مهمترین مراحل در نازک کاری ساختمان می باشد. به خصوص که در دوره های مختلفِ زمانی از نوع خاص مصالح برای کف استفاده می کردند. به طور مثال یک دوره استفاده از سنگ ساختمانی رایج بود و در دوره دیگر موازیک. یا در دوره دیگری اصلا مصالح کف اهمیت چندانی نداشت، زیرا کف را با فرش یا موکت پوشش می دادند.

معماران در گذشته های دور از سنگ ساختمانی برای کف استفاده می کردند. اما در طی سالهای بعد، مصالحِ دیگری را جایگزین سنگ برای کف ساختمان کردند. ولی در چندین سال اخیر استفاده از سنگ طبیعی بیشتر از قبل شد. به خصوص با به وجود آمدن سبک های معماری مختلف و پیشرفت تکنولوژی. زیرا علاوه بر مقاوم سازی ساختمان، زیبایی آن هم اهمیت بسیار بیشتری پیدا کرده است.

سنگ نما به دلیل تنوع جنس، طرح و رنگِ زیاد به راحتی با هر سبکی همخوانی پیدا می کند. همچنین با انجام دادن عملیات های فراوری جدید بر روی سنگ، زیبایی و طول عمر سنگ ساختمانی دوچندان شده است. درنتیجه استفاده از سنگ برای کف در طولانی مدت نیاز به ترمیم یا نصب مجدد ندارد.

به همین دلیل معماران و طراحان دکوراسیون داخلی از سنگ طبیعی در کارهای خود به کررات استفاده می کنند. از دیگر مواردی که باعث محبوبت سنگ ساختمانی برای کف شده است باید به موارد زیر اشاره کرد.

  • سازگاری با هر متریال و فضایی
  • دسترسی و خرید سریع و راحت
  • نظافت و نگهداری آسان
  • طبیعی و عدم ایجاد آلرژی در فضا

ولیکن در زمان خرید سنگ کف باید به چه نکاتی توجه کرد؟ یا اصلا سنگ ساختمانی مناسب برای کف چه ویژگی هایی دارد؟

ولی به طور کلی سنگ ساختمانی مناسب برای کفپوش باید ویژگی های زیر را داشته باشد. خش‌ پذیر نباشد، جلا پذیری عالی، به راحتی تمیز شود، عایق گرما باشد، لیز نباشد، قابل برش در یک جهت باشد، در برابر ضربه، رطوبت، جذب آب و مواد شیمیایی مقاوم باشد.

source: قیمت سنگ کف ساختمان

قیمت هر متر سنگ نما رومی
قیمت هر متر سنگ نما رومی

به همان میزان که نمای خارجی ساختمان اهمیت دارد، توجه به نمای داخلی خانه هم مهم و ضروری می باشد. وقتی صحبت از سنگ نما برای فضای داخلی می شود، مقاومت و پایداری سنگ ساختمانی به اندازه ای که برای نمای خارجی مهم است، از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا سنگ طبیعی در داخل ساختمان در برابر عوامل جوی قرار ندارد.

زیبایی، رنگ و طرحِ یک سنگ ساختمانی است که در میزان برابر و یا حتی بیشتر از مقاومت آن مورد توجه خریدارن سنگ قرار می گیرد.سنگ نمای داخلی بر اساس نوع کاربری به سنگ کف، سنگ ساختمانی پوشش دهنده دیوار، سنگ پله، سنگ سرویس بهداشتی و … تقسیم می شود.

ما قصد داریم در این مقاله درمورد سنگ نمای مورد استفاده به عنوان سنگ کف در فضای داخلی صحبت کنیم.

سنگ کف

می توان به جرات عنوان کرد که سنگ ساختمانی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در کف ساختمان می باشد، زیرا علاوه بر مقاومت بالا نسبت به بقیه متریال های ساختمانی، از تنوع طرح و رنگ زیادی برخوردار است.

همین امر باعث شده معماران و طراحان، سنگ طبیعی را با هر نوع سبکی از دکوراسیون داخلی و مصالح دیگر مانند چوب، شیشه، … هماهنگ کنند. سنگ ساختمانی طبیعی را می توان هم به صورت مات و هم به صورت براق در ابعاد اسلب، تایل و یا ابعاد سفارشی، به کار برد که استفاده از هر دو، مخصوصا سنگ براق، جلوه ای لوکس و شیک به فضا می دهد.

از دیگر ویژگی های استفاده کردن از سنگ برای کفپوش این است که نگهداری و نظافت بسیار راحتی دارد.اکثر سنگ های طبیعی را می توان به عنوان سنگ کف استفاده کرد چرا که ویژگی های لازم برای کف پوش را دارند. اما سنگ های ساختمانی مرمر، مرمریت، تراورتن، گرانیت و سند استون از کیفیت بیشتری برخوردارند.

source: قیمت هر متر سنگ نما رومی