لابی به قسمتِ ورودی آپارتمان های مسکونیه جدید چندین واحده، هتل ها، مجتمع های اداری، پزشکی و … گفته می شود. از آنجایی که لابی اولین قسمتی است که در دید مخاطب قرار می گیرد، باید طراحی زیبایی داشته باشد. از طرف دیگر سنگ ساختمانی متریالی است که می تواند نمای باشکوهی به لابی بدهد.

استفاده از سنگ مرمریت برای کف لابی انتخاب عالی ای است. به خصوص سنگ های مرمریت، تراورتن و گرانیت. این سنگ ها زیبایی طبیعی و مقاومت بیشتری در مقایسه با سنگ های دیگر دارند.

اما این نکته را فراموش نکنید که از رنگ تیره برای کف استفاده نکنید. زیرا لک و گرد و غبار بر روی زمینه مشکی بیشتر خود نمایی می کند. همچنین باعث می شود فضا کوچکتر به نظر برسد.

برای دیوار ها و سقف لابی دستتان باز تر است. می توانید از سقف و دیوار های کاذب از جنس شیشه، چوب، … استفاده کنید. یا آنها را با کاغذ دیواری، نقاشی روی دیوار، کاشی های تزیینی، … پوشش دهید.

هرچند که باز توصیه می کنیم از سنگ ساختمانی برای دیوار ها استفاده کنید. به ویژه سنگ اسلب. سنگ اسلب به دلیل اینکه ابعاد بزرگتری که دارد، زیبایی طبیعی بیشتری از سنگ ساختمانی را به نمایش می گذارد. افزون بر این در سنگ های اسلب بند کشی سنگ نمایان نیست.

سنگ این ویژگی فوق العاده را هم دارد که به راحتی با متریال های دیگر ترکیب می شود. بنابراین این نگرانی از بین می رود که در طراحی لابی نتوان از مصالح دیگر استفاده کرد.

source: طراحی لابی مدرن با سنگ ساختمانی