برای خرید سنگ ساختمانی، زمانی که به بازار سنگ مراجعه می کنید با انبوهی از سنگ های ساختمانی متفاوت مواجه می شوید. این تنوع زیاد، کار شما را در انتخاب سنگ مشکل می کند. به خصوص اگر سنگ مد نظر شما دارای انواع مختلفی باشد.

حال اگر سنگ درخواستی شما در خانواده سنگهای مرمریت باشد، انتخاب مشکل تر از قبل می شود. زیرا سنگ های مرمریت تنوع طرح و رنگ فراوان تری در مقایسه با سنگ های ساختمانی دیگر دارند. همچنین فراوان ترین معادن سنگ در ایران، متعلق به مرمریت ها است.

اما گاهی به سنگهای ساختمانی ای برخورد می کنید که هم رنگِ زمینه یکسان، هم طرح مشابه و هم محصول معادن یک شهر هستند. مانند سنگ های مرمریت قهوه ای جندق و مرمریت قهوه ای مهکام.

به سنگهای مرمریت قهوه ای جندق و مهکام، سنگ مرمریت تار عنکبوتی هم گفته می شود. زیرا بر روی زمینه قهوه ای این سنگهای طبیعی، هاله هایی به رنگ سفید و طلایی وجود دارد. هرچقدر این هاله یا تارها بیشتر باشد، سنگ ساختمانی نمای زیباتری پیدا می کند.

گاهی اکثر هاله ها به رنگ طلایی بوده و به گونه ی رعد و برق مانند در سطح سنگ پراکنده شده اند. ترکیب رنگ قهوه ای و طلایی جلوه ای خاص، شیک و با شکوه به سنگ داده است.

به همین دلیل این سنگها از محبوب ترین سنگهای ساختمانی مرمریت به حساب می آیند. و از پر استفاده ترین نوع سنگ کف برای ساختمان های لوکس می باشند.

هردوی این سنگها به دلیل یکسان بود ویژگی ها، اغلب دارای قیمت یکسانی می باشند. دلیلی که باعث متفاوت بودن قیمت این سنگ ها می شود، عوامل متعددی دارد. برای مثال نوع فرآوری سنگ، ضخامت سنگ، ابعاد سنگ، … .

source: سنگ مرمریت قهوه ای