mellatsang

اشتراک گذاشته شده با :

قیمت سنگ نما

خرید مستقیم سنگ ساختمانی
خرید مستقیم سنگ ساختمانی

زمانی که به قصد خرید سنگ ساختمانی به بازار سنگ مراجعه می کنید با بی نهایت سنگ طبیعی روبه رو می شوید. و انتخاب سنگ مناسب برایتان بسیار مشکل می شود. و در این مرحله است که از خودتان میپرسید کدام سنگ کیفیت بهتری دارد؟

بس بهتر است قبل از اینکه به بازار سنگ مراجعه کنید، اطلاع پیدا کنید که در زمان خرید سنگ باید به چه نکاتی توجه کنید. قبل از ادامه صحبت لازم است اشاره کنیم نکاتی که در ادامه به آنها می پردازیم درمورد سنگهای ساختمانی طبیعی است، نه سنگهای مصنوعی.

میزان جذب آب:از آنجایی که سنگ ساختمانی یک متریال طبیعی است درنتیجه جذب آب و رط.بت دارد. اما میزان جذب آب در همه سنگهای ساختمانی طبیعی به یک میزان نمی باشد. به طور مثال میزان جذب آب در سنگهای تراورتن کمتر از سنگ های مرمریت است.این نکته زمانی اهمیت پیدا میکند که قصد استفاده از سنگ در مکان هایی را دارید که در تماس زیاد با آب هستند. مانند سرویس بهداشتی، حمام، حیاط، … . نکته دیگری که در این زمینه باید به آن توجه کنید این است که در بین سنگهای یک خانواده هم میزان جذب آب متفاوت است

رنگ سنگ: انواع سنگ نما ساختمانی از تنوع رنگ زمینه بسیار زیادی برخوردار هستند. اما رنگ زمینه در برخی از سنگها به مرور زمان و به ویژه در زیر تابش نور خورشید تغییر رنگ می دهند.

مقاومت فشاری: ویژگی بسیار مهم در سنگهای ساختمانی میزان مقاوت فشاری است که در هر سنگ ساختمانی هم متفاوت است. درنظر داشته باشید مقاومت فشاری سنگ برای استفاده در نمای ساختمان و میزان مقاومت فشاری سنگ کف متفاوت است. زیرا فشار هایی که به سنگ طبیعی در این ۲ مکان وارد می شود متفاوت است.

نوع کاربری سنگ: مکان مورد استفاده از سنگ ساختمانی طبیعی نکته بسیار مهمی است که باید یه آن خیلی توجه کرد. زیرا هر سنگی برای استفاده در تمام قسمت های ساختمان مناسب نیست.

source: خرید مستقیم سنگ ساختمانی

خرید سنگ تراورتن
خرید سنگ تراورتن

در اکثر مواقع خرید سنگ تراورتن انتخاب اول اکثر معماران و طراحان برای نمای ساختمان می باشد. زیرا بیشترین سنگ ساختمانی ای که برای نمای ساختمان کاربرد دارد، سنگ تراورتن می باشد.  و تا چند سال اخیر آنها، فارغ از نوع سبک نما، از تراورتن های سفید یا کرمی برای ساخت نما استفاده می کردند.

اما به مرور سلیقه مشتریان تغییر کرد و به سمت خاص بودن حرکت کرد. در این تغییر سلیقه، سنگ های تراورتن شکلاتی، مورد توجه بیشتری قرار گرفتند.

زیرا سطح این سنگها، یکدست از یک رنگ مانند سفید نبوده، بلکه دارای هاله های رنگی هستند. و در طرف مقابل به دلیل رنگ شکلاتی که داشتند با هر سبکی معماری به راحتی هماهنگ می شدند.

نکته جالب توجه این سنگهای نما، این است که مانند خودِ شکلات که یک رنگ خاص ندارد، این سنگ ها هم دارای یک رنگ زمینه نیستند. بلکه سنگ های تراورتن شکلاتی از کم رنگ ترین تُن رنگی شکلات تا پررنگ ترین تُن دسته بندی می شوند.

و از همه مهمترین چون از خانواده سنگهای تراورتن هستند، درکنار زیبایی خاص خود، از مقاومت زیادی هم برخوردار هستند. درنتیجه علاوه بر نمای خارجی در تمام قسمت های ساختمان می توان از آنها استفاده کرد.

خوشبختانه معادن سنگ تراورتن شکلاتی در کشورمان به فراوانی یافت می شوند. این موضوع بر قیمت سنگ نما این نوعِ تراورتن تاثیر مستقیم دارد. زیرا نه سنگهای ساختمانی وارداتی هستند و نه سنگ نما با ذخایر معدنی کم، که باعث افزایش قیمت شان شوند.

بنابراین با این اوصاف سنگهای ساختمانی تراورتن شکلاتی موجود در ایران عبارتند از:

 • تراورتن شکلاتی کاشان
 • تراورتن شکلاتی یزد
 • تراورتن شکلاتی تکاب
 • تراورتن شکلاتی طرق
 • تراورتن شکلاتی زنجان، …

source: خرید سنگ تراورتن

نمای ساختمان اداری و تجاری
نمای ساختمان اداری و تجاری

اغلب اوقات صاحبان ملک، معماران و طراحان ساختمان های مسکونی، تجاری، … با مشکل انتخاب سنگ در زمان خرید سنگ ساختمانی روبه رو هستند.

انتخاب کردن سنگ مناسب زمانی مشکل تر می شود که از سنگ برای ساخت ساختمان های عمومی استفاده شود. مانند مجتمع های بزرگ خرید، بیمارستان ها، ساختمان های اداری، مدارس و دانشگاه ها، ساختمان های آموزشی، … .

زیرا این افراد باید سنگ ساختمانی را خریداری کنند که هم از نظر اکثر افراد وارد شونده به آن مکان، زیبا به نظر بیاید؛ و هم به دلیل تردد زیاد باید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد. تعداد سنگهای ساختمانی ای که بتوان در این دسته قرار داد، زیاد نمی باشد.

کاربرد سنگ نما در ساختمان های اداری و تجاری همانند کاربرد آن در ساختمان های مسکونی می باشد. با این تفاوت که جنبه مقاومت سنگ طبیعی از زیبایی آن مهمتر است.

از آن جایی که ساختمان های اداری و تجاری در متراژهای بزرگتری در مقایسه با ساختمان های مسکونی هستند، درنتیجه باید از سنگ هایی استفاده کرد که نیاز به ترمیم یا تعویض در طولانی مدت نداشته باشند. زیرا با این کار هم در زمان صرفه جویی شده است و هم مخصوصا در هزینه ها. پس سنگ ساختمانی در ساخت تمام بخش های مجتمع های عمومی کاربرد دارد.

همانطور که گفتیم مهمترین فاکتور مقاومت و ویژگی سنگ نما می باشد. بهترین کار برای انتخاب سنگ مناسبِ هر مکان، تفکیک سنگهای نما براساس ویژگی ها و مشخصات شان می باشد.

به طور مثال از سنگ ساختمانی ای که در برابر جذب آب مقاوم نبوده و بسرعت آن را جذب می کند، نمیتوان در نمای خارجی یا در سرویس های بهداشتی استفاده کرد.

در بین سنگهای نما، سنگ تراورتن از مناسب ترین گزینه ها برای استفاده در نمای خارجی می باشد. به ویژه ترکیب این سنگ با متریال های دیگر مانند چوب، شیشه، …  .

source: نمای ساختمان اداری و تجاری

سنگ مناسب دیوار
سنگ مناسب دیوار

یکی از بهترین کاربردهای سنگ ساختمانی، استفاده از آن برای دیوارهای ساختمان می باشد. اعم از دیوارهای داخلی و اعم از دیوارهای داخلی.

دیوارهای ساختمان علاوه بر اینکه به گونه ای وزن سقف و ساختمان را تحمل می کنند، در زیبایی ساختمان هم تاثیر بسزایی دارند.

پس باید از متریالی برای پوشش های دیوار ها استفاده کرد که هم نمای ساختمان را دوچندان کنند و هم بیانگر سلیقه صاحب ساختمان باشد.

به همین دلیل است که سنگ ساختمانی از پراستفاده ترین متریال ها برای دیوارها است. اما هر سنگ ساختمانی ای برای هر نوع دیواری مناسب نیست.

دیوارهای داخلی شامل دیوارهای زیر است:

 • دیوار لابی
 • راه پله
 • پذیرایی و اتاق ها
 • سرویس بهداشتی و حمام
 • آشپزخانه، …

با درنظر گرفتن این موضوع که دیوارهای هرکدام از این قسمت ها، ویژگی های خاص خود را دارند، اما به طور کلی از اغلب سنگهای ساختمانی برای دیوارهای داخلی می توان استفاده کرد.

اما نکته ای که باید یادآور شویم، این است که برای دیوارهای داخلی که بیشتر جنبه تزیینی دارند، بهتر است از سنگ اسلب استفاده شود.

زیرا سنگ اسلب با به نمایش گذاشتن وسعت بیشتری از زیبایی سنگ ساختمانی، بهترین ابعاد سنگ ساختمانی برای این دیوارهای می باشد.

همچنین می توانید سنگ نما را متناسب با رنگ دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنید. از سنگهای تیره گرفته تا رنگی و روشن.

اصلی ترین کاربرد دیوارهای خارجی در دیوارهای نمای اصلی و دیوارهای حیاط و پارکینگ می باشد. این دیوارهای به دلیل قرار گرفتن در هوای آزاد در مقایسه با دیوارهای داخلی، بیشتر در معرض تخریب قرار دارند.

عواملی مانند تغییرات جوی هوا، تابش نور خورشید، آلودگی هوا، بارش باران، … تاثیر مستقیمی بر روی عمر سنگ دیوار دارند. به همین دلیل از همه سنگهای ساختمانی نمی توان استفاده کرد.

source: سنگ مناسب دیوار

انواع سنگ نما
انواع سنگ نما

برای خرید سنگ ساختمانی، زمانی که به بازار سنگ مراجعه می کنید، با انبوهی از سنگهای ساختمانی مختلف روبه رو می شوید. سنگهای ساختمانی طبیعی بر اساس نوعِ جنس، رنگ، طرح، کاربرد، مکان معدن، … به دسته های متعددی تبدیل می شوند.

مهمترین دسته بندی بر اساس نوع سنگ طبیعی است؛ که به سه دسته اصلی سنگهای مرمریت، سنگهای تراورتن و سنگهای گرانیت تقسیم می شوند.

نوع دیگرِ گروه بندی سنگها فارغ از نوع رنگ زمینه، بر اساس طرح زمینه است که به دو دسته اصلی زیر دسته بندی می شوند.

 • سنگ های ساختمانی موج دار
 • سنگ های ساختمانی بی موج

تمامی سنگهای طبیعی به دلیل نحوه به وجود آمدنشان دارای طرح زمینه می باشند. حالی برخی از این سنگهای دارای طرح زمینه دانه بندی هستند (مانند سنگ گرانیت)، و برخی دارای موج های منظم و زیبا (مانند سنگ تراورتن).

بنابراین سنگ ساختمانی به طور طبیعی دارای طرح می باشند. اما منظور از سنگهای ساختمانی بی موج چیست؟ موج دار بودن یا نبودن سنگهای ساختمانی مربوط می شود به نحوه برش سنگ طبیعی.

اگر نحوه برش سنگهای نما به گونه ای باشد که موج های سنگ در آن پیدا باشند، به آن سنگ، سنگ موجدار گفته می شود. اما اگر سنگ را به گونه ای برش دهند که در سطح سنگ موجی دیده نشود، آن سنگ به سنگ بی موج شناخته می شود.

انتخاب نحوه برش بستگی به سلیقه استخراج کننده سنگ و نیاز بازار دارد. زیرا نحوه برش در سورت بندی و طرح سنگ اهمیت زیادی دارد. بر این اساس نحوه برش سنگ از قانون خاصی تبعیت نمی کند.

source: انواع سنگ نما

بهترین سنگ نمای ساختمان
بهترین سنگ نمای ساختمان

در زمان خرید سنگ ساختمانی یکی از اصلی ترین سوالاتی که از خریداران سنگ پرسیده می شود، مربوط به نمای ساختمان می باشد. اینکه سنگ مورد نظر در نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد یا در نمای داخلی.

طراحی هر ساختمان به طور کلی شامل دو بخش می باشد. طراحی نمای خارجی یا اصلی ساختمان و طراحی نمای داخلی یا دکوراسیون داخلی ساختمان.

قطعا هر نمای ساختمان ویژگی های خاص خود را دارد. به همین دلیل باید در طراحی آن نما، خصوصیات مربوط به آن را رعایت کرد. یکی از نکات بسیار مهم در طراحی نما، انتخاب متریال مناسب است.

سنگ ساختمانی جز آن دسته از متریالی می باشد که هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی کاربرد دارد. اما این موضوع را هم باید بدانید که هر سنگی برای نمای داخلی یا نمای خارجی مناسب نمی باشد.

نمای خارجی یا اصلی ساختمان به نمای ظاهری ساختمان گفته می شود. نمایی که از خیابان، کوچه، … قابل رویت بوده و اولین قسمتی از ساختمان است که در دید مخاطب قرار می گیرید.

سنگ نما مصالحی است که از عهده این مسئولیت به خوبی برآمده است. زیرا هم زیباست و هم مقاوم. مقاوت سنگ ساختمانی از این جهت مهم است که باید در برابر عوامل تخریب زا مقاوم باشد.

عواملی مانند تغییرات جوی، بارش باران های اسیدی، تابش نور خورشید، آلودگی هوا، بلایای طبیعی مانند زلزله، … . هریک از این فاکتور ها تاثیرات مخرب مخصوص به خود را بر روی سنگ نما می گذارد. بهترین سنگهای ساختمانی برای نمای خارجی، سنگ های تراورتن و گرانیت هستند.

نمای داخلی ساختمان که بیشتر به دکوراسیون داخلی شناخته می شود، به تمام قسمت های داخلی هر ساختمان گفته می شود. قسمت هایی مانند لابی، پذیرایی، آشپزخانه، اتاق ها، سرویس بهداشتی،… .

انتخاب سنگ ساختمانی در نمای داخلی مشکل تر از نمای خارجی است. زیرا هر قسمت ویژگی های مخصوص به خود را دارند. به طور مثال سنگ مناسب برای پذیرایی باید در برابر ضربه و سایش مقاوم باشد.

درنتیجه بنابر گفته های بالا انتخاب بهترین سنگ ساختمانی برای دکوراسیون داخلی بستگی به مکان آن دارد. یعنی برای هر قسمت باید سنگ مناسب آن را خریداری کرد.

source: بهترین سنگ نمای ساختمان

قیمت هر متر سنگ نما رومی
قیمت هر متر سنگ نما رومی

به همان میزان که نمای خارجی ساختمان اهمیت دارد، توجه به نمای داخلی خانه هم مهم و ضروری می باشد. وقتی صحبت از سنگ نما برای فضای داخلی می شود، مقاومت و پایداری سنگ ساختمانی به اندازه ای که برای نمای خارجی مهم است، از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا سنگ طبیعی در داخل ساختمان در برابر عوامل جوی قرار ندارد.

زیبایی، رنگ و طرحِ یک سنگ ساختمانی است که در میزان برابر و یا حتی بیشتر از مقاومت آن مورد توجه خریدارن سنگ قرار می گیرد.سنگ نمای داخلی بر اساس نوع کاربری به سنگ کف، سنگ ساختمانی پوشش دهنده دیوار، سنگ پله، سنگ سرویس بهداشتی و … تقسیم می شود.

ما قصد داریم در این مقاله درمورد سنگ نمای مورد استفاده به عنوان سنگ کف در فضای داخلی صحبت کنیم.

سنگ کف

می توان به جرات عنوان کرد که سنگ ساختمانی از بهترین انتخاب ها برای استفاده در کف ساختمان می باشد، زیرا علاوه بر مقاومت بالا نسبت به بقیه متریال های ساختمانی، از تنوع طرح و رنگ زیادی برخوردار است.

همین امر باعث شده معماران و طراحان، سنگ طبیعی را با هر نوع سبکی از دکوراسیون داخلی و مصالح دیگر مانند چوب، شیشه، … هماهنگ کنند. سنگ ساختمانی طبیعی را می توان هم به صورت مات و هم به صورت براق در ابعاد اسلب، تایل و یا ابعاد سفارشی، به کار برد که استفاده از هر دو، مخصوصا سنگ براق، جلوه ای لوکس و شیک به فضا می دهد.

از دیگر ویژگی های استفاده کردن از سنگ برای کفپوش این است که نگهداری و نظافت بسیار راحتی دارد.اکثر سنگ های طبیعی را می توان به عنوان سنگ کف استفاده کرد چرا که ویژگی های لازم برای کف پوش را دارند. اما سنگ های ساختمانی مرمر، مرمریت، تراورتن، گرانیت و سند استون از کیفیت بیشتری برخوردارند.

source: قیمت هر متر سنگ نما رومی